10-týždňový online kurz s praktickým tréningom a individuálnou podporou

Pohodové rodičovstvo vďaka komunikácii

Nauč sa s deťmi hovoriť tak, aby s tebou chceli spolupracovať a staň sa mamou, ktorá nemusí kričať

Vôbec sa ti nečudujem.
Tiež som tam bola, vyčerpaná z materstva.
Bezmocná z toho, že bez kriku a vyhrážania sa trestami deti nedokážem k ničomu prinútiť.  

Rodičovstvo si si teda predstavovala ináč. Chcela by si, aby…

Môžeš zažívať spokojné rodičovstvo.

Naučím ťa hovoriť rečou, ktorej tvoje deti porozumejú a budú chcieť spolupracovať.

Kurz tvorí týchto 10 ucelených tém, ktorými postupne prejdeme v 10 týždňoch:

1. Hodnoty vo výchove

Spojenie, vzťah, dôvera ako hlavný nástroj rešpektujúcej výchovy. Proaktívna výchova. Od ujasnenia si cieľov a hodnôt v našej výchove až po naše vnútorné hranice.

2. Správanie je komunikácia

Nazrieme pod povrch neposlúchania detí a uvidíme ho z inej perpsektívy. Naučíme sa za správaním rozpoznávať nenaplnené potreby a emočné prežívanie.

3. Aktívne počúvanie

Komunikačná zručnosť, ktorá robí zázraky vo vzťahoch. Naučíme sa, ako na ňu. Empatia a jej význam pri výchove.

4. Emócie

Ako komunikovať, keď sú na scéne silné emócie (smútok, hnev, strach). Ako rozvíjať emocionálnu inteligenciu detí. Techniky na rozpoznávanie a zvládanie vlastného hnevu.

5. Hranice

Ako efektívne a zároveň empaticky komunikovať nastavenie hraníc. Čo robiť, ak deti opakovane hranice porušujú.

6. Dôsledky, dohody, motivácia

Ako motivovať k dodržaniu hraníc a pravidiel, keď nechceme trestať. Používame logické dôsledky. Uzatvárame dohody. Podporujeme vnútornú motiváciu bez odmeňovania.

7. Komunikujeme deťom naše požiadavky

Efektívna komunikácia v situáciách, keď má rodič problém so správaním dieťaťa. Princípy, ako formulovať prosbu/požiadavky. Učime sa hľadať riešenia.

8. Súrodenecké vzťahy

Ako posilniť dobré vzťahy súrodencov. Nefunkčné komunikačné vzorce, ktorými nevedomky podporujeme súrodeneckú rivalitu.

9. Spory a hádky súrodencov

Ako naučiť deti efektívne si vyriešiť svoje spory bez zásahu rodiča. Riešenie sporov mediáciou.

10. S rešpektom aj k ostatným

Ako využiť princípy rešpektujúcej komunikácie v ostatných vzťahoch. Ako vychovávať, keď partner nie je rešpektujúci rodič.

V 10-týždňovom kurze "Pohodové rodičovstvo vďaka komunikácii" si osvojíš princípy rešpektujúcej komunikácie hlavne praktikým tréningom.

Nečakaj žiadnu suchú teóriu. Pôjdeme do akcie. Naučím ťa používať komunikacné vzorce, ktoré fungujú.

Akú zmenu do života ti kurz prinesie ?

Budeš sa menej rozčuľovať nad správaním svojho dieťaťa, pretože porozumieš jeho skutočným príčinám

Budeš menej kričať, pretože krik a vyhrážanie nahradíš novými komunikačnými stratégiami, ktoré budeš vedieť použiť v praxi 

Tvoje deti budú menej vzdorovať a viac spolupracovať, pretože začneš uznávať ich potreby a načúvať im 

Nastolíte si doma také pravidlá, ktoré deti nebudú chcieť porušovať

Dostaneš sa do kontaktu s vlastnými potrebami, pocitmi, hranicami a začneš si ako rodič viac veriť 

Naučíš sa komunikovať svoje prosby či požiadavky (deťom aj ďalším členom rodiny) tak, aby ich rešpektovali

Budeš vedieť, ako reagovať na hnev, smútok či strach detí tak, aby si im pomohla so silnými emóciami

Naučíš sa uzatvárať s deťmi dohody, ktoré fungujú

Hádky a spory medzi deťmi začnú ustávať a častejšie si ich budú vedieť vyriešiť sami 

Získaš viac času pre seba a viac energie pre svoj rodinný či osobný život

Čo všetko je v cene kurzu:

Video-lekcie a prezentácie

Každý týždeň nová téma. Čakaj krátke a výstižné lekcie s teoretickým základom, s ucelenými postupmi alebo návodmi a konkrétnymi komunikačnými technikami.

Pracovné listy a ťaháky

Aby neostalo len pri pozeraní videa, prax potrénujeme formou úloh, modelových situácií. Dostaneš aj ťaháky s prehľadne spracovanými kľúčovými informáciami/postupmi.

Spoločné stretnutie 1x týždenne

Každý týždeň sa uvidíme naživo cez Zoom alebo podobnú online platformu (na 60 min), kde bude priestor na vaše otázky k téme, na zdieľanie uvedomení, ktoré inšpirujú aj ďalších.

6x 90 min.praktický tréning

Najväčšia pridaná hodnota kurzu. Čaká ťa v ňom prekonanie komfortných zón, prepisovanie starých vzorcov komunikácie, rolové hry, spätná väzba od ostatných.

Facebooková skupina

Počas kurzu (aj po jeho skončení) budeš mať k dispozícii bezpečné a podporujúce prostredie súkromnej FB skupiny.

Priebežné konzulácie

Keď začneš zmeny zavádzať do praxe, budeš potrebovať poradiť s konkrétnymi situáciami. Budem k dispozícii na priebežné indiviuálne konzultácie a dotazy (písomne v skupine).

Čo ešte potrebuješ vedieť o programe "Pohodové rodičovstvo vďaka komunikácii"?

Najbližší beh kurzu na rok 2024 ešte nie je naplánovaný. Ak chceš byť medzi prvými, kto sa dozvie o jeho otvorení, klikni na tlačítko tu dolu a zanechaj mi svoj e-mail. 

Cena kurzu v tomto behu je 3390 Kč139 Eur (vrátane DPH)

Počet účastníkov v kurze limitujem na 15 (aby sa každému dostalo individuálnej podpory).
Minimálny počet pre otvorenie kurzu je 5 účastníkov. 

Ešte váhaš? Pozri, ako kurz pomohol týmto ženám:

Michaela:

„Myslela som si, že už je to konečná, že kričím veľa, vydieram a zastrašujem vlastné deti. A bolo to tak. Povedala som, že stačí a musím s tým niečo robiť. Knihy čítať mi nepomohlo. Tento kurz mi dal veľa. Na konkrétnych situáciách mi ukázal, s čím potrebujem pomôcť. A keďže som si pomôcť chcela, tak som zavádzala do praxe Jankine rady. Výsledky som videla už okamžite. Vstúpila som do seba a s deťmi nám to ide oveľa lepšie. Ďakujem!“

Kristýna:

„O rešpektujúcej výchove som už niečo prečítala, ale až tento kurz ma vtiahol úplne do problematiky a začala som sa tomu naozaj venovať a hlavne praktizovať jednotlivé rady a odporúčania. Najviac je to vidieť práve v komunikácii so synom, ktorá je výrazne lepšie. Do života mi priniesol – menej kriku a viac vzájomného pochopenia.“

Semira:

„S kurzom som bola veľmi spokojná a prekonal moje očakávania. Absolvovala som už nejaké podobné kurzy, ale väčšinou to bolo viac o teórii, ktorá krásne dáva zmysel, ale keď to chce človek aplikovať v praxi, zrazu nevie ako. Tak v tomto kurze sa riešili aj konkrétne situácie a hlavne konkrétne vety, či slovicka, ktoré nám pomôžu to v praxi zaviesť. Veľmi sa mi páčilo, že nám lektorka vysvetľovala aj ako funguje detský mozog a čo od akého starého dieťaťu ešte nemôžme alebo naopak už môžme očakávať. Celkovo som z kurzu veľmi nadšená a už vidím aj nejaké výsledky. Janka dokonca nadchla môjho manžela, ktorý je doslova hater takýchto kurzov.“ 

Michaela:

„Kurz mi priniesol nové pohľady na seba aj deti, začala som sa učiť pracovať so svojimi emóciami a lepšie komunikovať. Už počas jeho trvania som si všimla rozdiel v atmosfére u nás doma, mám pocit, že si s deťmi oveľa lepšie rozumieme. Oceňujem aj krátke trvanie jednotlivých videí – zvládne to aj zaneprázdnený rodič :)“

Kto ťa kurzom prevedie?

Volám sa Jana Gottwaldová a som mamou dvoch synov (5 a 7 rokov).
Vďaka materstvu som nastúpila na cestu sebarozvoja a vidím obrovský zmysel v šírení myšlienok partnerskej komunikácie s deťmi. Partnerský a rešpektujúci prístup k výchove mi priniesol veľkú posun v kvalite rodinného života.
Kým som komunikovala so synom “po starom”, zažívala som dennodenne pocit zlyhávania z toho, že syn nespolupracuje a obaja sme boli frustrovaní. 

Skrz projekt Šťastný rodič pomáham ženám zvládať bežné rodičovské situáciu bez kriku, napätia a vyhrážania. Zažívať pocit naplnenia z materstva a porozumenie s deťmi.  

Do tohto programu som pretavila všetky najdôležitejšie princípy a metódy, ktoré som vyskúšala sama pri vlastnej sebapremene. 

Máš ďalšie otázky?

Ako bude kurz prebiehať?

Každý týždeň kurzu budeme venovať jednej ucelenej téme. V prvej polovici týždňa dostaneš video-lekcie a pracovné listy. V druhej polovici týždňa prebehne živé stretnutie na Zoome alebo praktický tréning. Termíny online stretnutí prispôsobím časovým možnostiam účastníkov. Ak sa nepripojíš naživo, budeš mať k dipozícii záznam stretnutia. Okrem toho sa budeme stretávať vo FB skupine, inšpirovať sa, konzultovať, prechádzať spolu úlohami či výzvami. Či sa zapojíš a do akej miery, to je na tebe.  

Budem to stíhať pri deťoch?  

Tempo, akým budeš prechádzať kurzom, a intenzitu zapojenia si môžeš zvoliť podľa svojich možností. Ak sa chceš ale kurzu zodpovedne venovať, počítaj aspoň s 2 hodinami týždenne (pozrieš si videá, vypracuješ úlohy, zúčastníš sa na tréningu). Trénovať nové komunikačné techniky budeš ale hlavne v reaálnom živote pri bežných situáciách s deťmi. 

Pre rodičov detí v akom veku je kurz určený ? 

Vek detí nie je až taký dôležitý. Väčšina princípov, ktoré budeme preberať, sú platné v komunikácii všeobecne.  Vo svojej praxi sa však zameriavam na komunikáciu hlavne s mladšími deťmi, t.j. od 0 do 8 rokov. Modelové situácie v rámci tréningu prispôsobujem veku detí, ktoré majú účastníci.

Ako dlho po skončení kurzu budem mať prístup k materiálom? 

Prístup k videám a záznamom zo živých stretnutí budeš mať k dispozícii po dobu 2 rokov. Budú uložené na neverejnom YouTube kanáli. Po dobu 2 týždňov po skončení kurzu budem ešte odpovedať na vaše otázky vo FB skupine.

V čom je tento kurz lepší ako iné kurzy o výchove? 

Iba pozeraním videí o výchove sa žiadna veľká zmena v živote neudeje. My, ľudia máme tendenciu správať sa a komunikovať podľa vzorcov, ktoré sú nám  známe. Preto sa možno aj tebe pri výchove stáva, že síce teóriu ovládaš a chcela by si zareagovať podľa toho, čomu veríš, ale v praxi konáš podľa zavedených vzorcov.
Tento kurz ťa prinúti ísť do akcie a vďaka tréningu prepisovať v mozgu staré nefunkčné vzorce komunikácie. 

Pochopíš, ako funguje detský mozog a akú rolu hrajú v detskom správaní aktuálne potreby. Vďaka tomu zmeníš svoj postoj k detskému neposlúchaniu a budeš schopná skutočného rešpektu voči dieťaťu. 

Už v priebehu kurzu uvidíš prvé výsledky, pokiaľ budeš naučené techniky zavádzať do praxe.  

Kurz neodporúčam rodičom, ktorí:

Veria, že slová „dostaneš na zadok“ majú svoje miesto vo výchove

Sú presvedčení, že ich prístup k výchove je jediný správny a nechcú na sebe nič meniť 

Považujú poslušnosť dieťaťa za hlavný cieľ výchovy

Máš ďalšie otázky ku kurzu? Šup s nimi na adresu  jana@stastnyrodic.sk a ja to s tebou rada preberiem.